Наступний день був не менш насиченим, але водночас цікавим. Учасники відвідали майстер – клас журналістської майстерності від Соломії Онуфрів, доцента кафедри української преси факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка. Вона розповіла про різноманітність сучасних медіа – джерел, і особливий акцент зробила на тому, як слід правильно писати замітку (адже, у подальшому, учасникам потрібно буде створити власну газету, а для цього треба мати не тільки бажання, а й базові знання).
Цього ж дня своїм власним досвідом поділилась з присутніми Катерина Щоткіна (українська журналістка, дитяча письменниця, редактор відділу «Церква» тижневика «Дзеркало тижня. Україна». Перший лауреат Премії імені блаженного Кароля Войтили (Папи Римського Івана Павла II) для журналістів, котрі пишуть на релігійну тематику, за аналітичні публікації в DT.UA.).
Особливу увагу вона приділила такому важливому і непростому журналістському інструменту як інтерв’ю. І, одразу слухачі спробували взяти в Катерини Щоткіної інтерв’ю, тому майстер – клас від неї переріс у жваву дискусію. І знову, від теорії - до практики. Учасники отримали завдання, яке на тренінгах часто називають «робота в полі», - спробувати взяти інтерв’ю у представників місцевої громади і дізнатися про вияви демократії у їхньому селі, про історію села, цікавих людей, тощо. Усі команди презентували свою роботу (у мультимедійний спосіб). Найцікавішою була робота групи, якій вдалося розшукати корінного мешканця, який має трембіту, дримбу, і вміє на них грати, та вчив цього наших респондентів! А яке захоплення викликало інтерв’ю з бабусею, яка вишиває і має цілу колекцію старовинних вишивок місцевого стилю, розмова з вчителями, працівниками клубу, магазину. Спільно з тренерами було проаналізовано цю роботу, вказано на сильні моменти, а також на певні недоліки. Під час журналістської майстерні не було часу нудьгувати. Напружена робота змінювалась веселими енерджайзерами від Сергія Айфа та Наталки Максьолової. А вечорами учасники мали змогу переглянути фільми європейських режисерів про розвиток демократичних основ у Європі. Здавалось би, усього три дні, але часом і за такий короткий час можна здружитись, тому їхати додому зовсім не хотілось. Попереду на всіх чекає чимало роботи, пов’язаної із дальшим ходом проекту: тренінги у Львові, Жидачеві та Калуші, інформаційні кампанії у цих же містах, випуск молодіжних газет. А поки що я написала своїм американським колегам перший відгук про журналістську майстерню такими словами «Добра команда – добра робота» - «Good team – good job». На що вони відповіли: « We are very pleased that the project is moving forward!» - «Добре, що проект успішно стартував!». Тож хай заряд, який ми усі отримали від такої плідної праці та відпочинку, дасть сили здійснити все задумане.
Леся
Баранкевич, керівник проекту,
голова
жіночої благодійної організації «Наші Візії»
Немає коментарів:
Дописати коментар